Politechnika Warszawska we współpracy z BlueSoft zaprasza na AI Challenge Hackathon, którego celem jest wyróżnienie kreatywnych zespołów potrafiących sprawnie posługiwać się sztuczną inteligencją dla zastosowań programistycznych.
BlueSoft należący do grupy Orange to ponad 1000 specjalistów z sektora IT, którzy na co dzień odpowiadają na złożone wyzwania technologiczne międzynarodowych firm. Spółka od ponad 20 lat obsługuje gigantów z branży bankowej, ubezpieczeniowej, telekomunikacyjnej, a także z obszarów logistyki i transportu, sprzedaży i wielu innych.
Firma BlueSoft należy do pionierów wdrażania nowych technologii, dlatego jej zespoły od dawna pracują nad wykorzystywaniem sztucznej inteligencji w pracach programistycznych.
Masz przed sobą system, którego nie znasz, z długą historią zmian. Co dalej?
Możesz je godzinami analizować... albo zrobić narzędzie, które "nauczy się" systemu zamiast Ciebie. Narzędzie, które będzie umiało naprawiać błędy i pisać nowe funkcjonalności w tym systemie. Zróbmy to!
Narzędzia oparte o LLM/AI wspierają programistów w budowie kodu i asystują przy różnych zadaniach związanych z cyklem wytwarzania oprogramowania. Te modele i technologie skupiają się na „szerokiej wiedzy”, dotyczącej danego języka programowania lub są asystentami „general purpose” wspierającymi programistów w różnych kontekstach. Tymczasem chcielibyśmy sprawdzić na ile zawężenie kontekstu do jednego, precyzyjnie wskazanego systemu, przełoży się na lepsze wsparcie jego rozwoju i utrzymania.
Wyzwaniem, jakie chcemy rzucić uczestnikom AI Challenge Hackathon, jest przygotowanie ogólnej koncepcji i architektury funkcjonalnej takiego narzędzia, a jeśli czas na to pozwoli również wykonanie działającego prototypu wykorzystującego LLM/AI, czy też różnego rodzaju narzędzia open source.
Zaproponowane rozwiązanie ma wspierać rozwój oraz utrzymanie wskazanego systemu informatycznego. System ten ma już swoją historię oraz cykl z odpowiednią liczbą danych. Koncepcje będą oceniane pod kątem zastosowania do tego konkretnego systemu, bez dodatkowych punktów za uniwersalność.
Wyniki prac powinny być dostarczone jako repozytorium GitHub w następującej strukturze:
1. Koncepcja rozwiązania;
2. Architektura funkcjonalna;
3. Architektura techniczna;
4. Plan wdrożenia rozwiązania docelowego (z szacowaniem pracochłonności);
5. Kod narzędzia;
6. Demo
Narzędzie powstałe podczas hackathonu powinno wspierać dopisywanie i modyfikację funkcjonalności, poprawę błędów, generowanie dokumentacji oraz testowanie dla wskazanego systemu. Proponowane rozwiązanie może wykorzystywać dowolną architekturę, model i sposób przetwarzania (model lokalny, przetwarzanie własnej kopii modelu w chmurze lub usługa typu GPT-4, Bard, Claude lub inny). Wszystkie inne technologie potrzebne do budowy rozwiązania takie jak: bazy wektorowe, środowiska programistyczne lub inne potrzebne narzędzia, w tym narzędzia open source typu AutoGen mogą zostać wybrane dowolnie.
W ramach prac w trakcie hackathonu udostępnimy klucze do API OpenAi.
Opracowanie ogólnej koncepcji, architektury funkcjonalnej i technicznej stanowi minimum dopuszczenia do oceny rozwiązania. Prototyp funkcjonalności będzie stanowił element oceny, ale nie będzie jej w pełni determinował. Oznacza to, że może wygrać projekt z bardzo dobrą koncepcją rozwiązania, choć bez prototypu.
30 h pracy w kreatywnym i interdyscyplinarnym towarzystwie
znakomite grono mentorów gotowych wesprzeć Cię w doprecyzowaniu Twojego pomysłu
możliwość prezentacji przed jury złożonym z ekspertów ze świata technologii i biznesu
pizza i strefa chillout
dla każdego członka zwycięskiego zespołu
Nagroda zostanie przyznana po dodatkowych analizach biznesowych BlueSoft
8 XII 2023 r.
16:00 Start i rejestracja
17:00 Otwarcie wydarzenia
19:00 Pizza
9 XII 2023 r.
9:00 Start dnia i śniadanie
9:30 Praca w zespołach
13:00 Obiad
14:30 Praca w zespołach
18:00 Kolacja
21:00 Koniec dnia
10 XII 2023 r.
9:00 Start i śniadanie
9:30 Praca w zespołach
13:00 Obiad
16:30 Finał
16:45 Keynote speech - Maciej Kawecki
18:30 Ogłoszenie zwycięzców
19:00 Zakończenie wydarzenia
Best AI Website Creator